SİZDEN GELENLER

Okurlarımızdan Gelen İnstagram Yorumları

Okurlarımızdan Gelen Mesajlar

“Egoist Olma Sanatı”, kendini bulma yolunda anlık buluşlarla yardım alabileceğiniz bir kitap. Her satırda kendinizi yakalayacaksınız.

Psikolog Mine Özgüzel

“Egoist olma Sanatı”, daha iyi bir yaşam için bugüne dek alışıla gelmiş önerileri içermeyip, kişiye hep arzu ettiği bir yaşamı sürdürmesi için cesaret vermektedir.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

“Bir Kadın” ve “Bir Erkek”  2021’de okuduğum ilk kitaplar. Dünyada ilk kez uygulanan bir konsept ile gerçekleştirmiş yayınını Sayın Yazar Turgay Yağan. Yolları bir şekilde kesişen bir erkek ve bir kadının hikayeleri, her biri başlı başına bir roman olan iki kitap. Ancak her ikisinin de yaşadıkları kendi bakış açılarıyla paralel şekilde işlenmiş. Bu şekilde eş zamanlı film izlemiştim ama kitap örneğine hiç rastlamamıştım. Açıkçası eser ilk elime geçtiğinde konusunun aşk olduğu gibi bir peşin hükme kapılmış ve okumayı ötelemişim bu güne dek. Daha çok toplumsal içerikli eserler ilgimi çekiyor; tabanda tarih, felsefe ve sosyolojiye dayandırılmışsa özellikle de. Ön yargımı keskin bir şekilde kırmasının yanı sıra, yazarın kullandığı dil de zeka ve sağduyusunu hissettiriyor. Yer yer samimi espritüel ve bir o kadar da kültür birikimi ve yaşam felsefesi barındırıyor içinde. Farklı birtakım dönemlere, sağlıklı pencerelerden bakılmış, yerli yerinde tespitler yapılmış. “Kendi babasının da uğruna mesleğini feda ettiği 68 kuşağından bir baba ve oğlu arasında geçen etkileyici konuşmalar… ” Yine bu orta kuşak babanın, dindar kayın pederi ile inancı yaşamak üstüne deli ama, bir o kadar da dolu çekişmeleri… Sevdiği kadını geride bırakmayı göze alacak kadar idealist bir Türk gazeteci… Etrafındaki ilgiye rağmen, hayatında kısa süreli ilişkilere yer vermeyen akıllı bir kadın avukat… Flashbacklerle 2.Dünya Savaşının bıraktığı yara izlerine bir yolculuk… Türkiye’deki bazı dönemlere ait etkileyici ve sisli kesitler… Çok çok tebrik ediyorum sizi Turgay Bey, çok başarılı buldum ben. Eserinizin, daha 12 yaşında, annesine beyaz güller alan duygusal ve düşünceli bir yüreğin kaleminden kağıda yansıdığı çok belirgin.Saygılarımla.

LÂL

Okurlarımızın Facebook Yorumları